End of Nations Wywiad: Senior Producer Chris Lena w ogniu pytań odnośnie gry

02.03.2012 o godzinie 16:22 w CiekawostkiWywiadSpecial

Specjalnie dla was wybraliśmy się do Hamburga, celem przyjrzenia się z bliska strategii End of Nations. Udało nam się przeprowadzić wywiad z producentem gry p. Chrisem Lena. Sprawdźcie, czego się wywiedzieliśmy.
End of Nations

End of Nations

browsergames.pl: Witamy. Na wstępie dziękujemy za poświęcenie nam cennego czasu. Czy mogłbyś najpierw opowiedzieć nam coś o sobie?

Chris Lena: Cześć, nazywam się Chris Lena i jestem Senior Producer w studio Trion Worlds. Obecnie pracuję nad grą End of Nations. Trion Worlds jest wydawcą tej gry, natomiast Petroglyph Games jest jej developerem.

browsergames.pl: Czy mógłbyś w skrócie przedstawić grę End of Nations? Co świadczy o unikalności gry, czym wyróżnia się ona na tle innych strategii czasu rzeczywistego?

Chris Lena: Chętnie. End of Nations należy do strategii czasu rzeczywistego z gatunku gier MMO z niezmieniającym się światem. Tym tytułem chcieliśmy wprowadzić gatunek gier RTS w nową epokę. End of Nations jest grą pełną przemocy. Stworzyliśmy mapy dla maksymalnie 56 graczy, na których mogą oni dowodzić 10 do 20 jednostkami. Poza tym w tle toczy się ciągła walka o globalną kontrolę nad terytoriami. W grze mamy również drzewko rozwoju skilli dla komendantów oraz możliwość gromadzenia jednostek. Poprzez grę End of Nations wprowadzamy do gier typu RTS potężną dawkę przemocy oraz stałość świata, czego w tym gatunku jeszcze nie było.

browsergames.pl: Co możesz nam opowiedzieć o walczących ze sobą frakcjach w grze?

Chris Lena: Dostępne frakcje to Liberation Front oraz Shadow Revolution. W każdej frakcji gracz ma do wyboru dwie klasy postaci. Ogólnie można powiedzieć, że Liberation Front dysponuje potężnym arsenałem pancernym. Frakcja ta jest więc wskazana dla tych graczy, którzy od razu przystępują do konfrontacji z wrogiem i strzelają bez ostrzeżenia. Shadow Revolution jest za to bardziej przebiegła, najpierw napada, następnie się kamufluje i ukrywa, czekając na odpowiedni moment, by zadać cios. Było dla nas istotne, by frakcje znacznie różniły się od siebie, by różnica nie była widoczna jedynie w nazwie frakcji. Są to dwa różne style walk.

browsergames.pl: Czy otoczenie w End of Nations jest zniszczalne, czy środowisko gry ulega zmianie podczas walki?

Chris Lena: Nie, krajobraz gry nie jest zniszczalny, jednak również cechuje się unikalnymi właściwościami. Jednostki piechoty mogą na przykład wkraczać na niektóre regiony, które są niedostępne dla innych jednostek. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku jednostek lotniczych. Krajobraz gry odgrywa więc istotną rolę w grze, nie jest jednak zniszczalny.

browsergames.pl: Przy aż 56 graczach na jednej mapie ważną rolę musi odgrywać komunikacja. Jak gracze będą mogli porozumiewać się między sobą podczas walk?

Chris Lena: To było dla nas spore wyzwanie, ponieważ takiego wymiaru walk - 56 graczy i ich jednostki bojowe jednocześnie - jeszcze nie było w grach. Po pierwsze stworzyliśmy odpowiednią mapę. Na mapie istnieją więc punkty kontrolne, które jedna ze stron musi zdobyć i utrzymać. Dajemy w ten sposób graczom powód, by zatrzymali się oni dłużej w konkretnych punktach na mapie. Dzięki temu unikamy wrażenia chaosu i zamieszania na mapie. Wprowadziliśmy również system Ping, poprzez który gracz może informować członka swojej drużyny, jakie cele powinien on teraz obrać lub dokąd ma się następnie udać. W tym celu w grze End of Nations dostępny jest kompletny system czatu, listy znajomych i klanów, mamy jednak nadzieję, że gracze będą korzystać głównie z systemu głosowego.

browsergames.pl: End of Nations będzie oferować zarówno tryb kampanii jak i modus multiplayer. Jak będzie prezentowała się kampania?

Chris Lena: Oferujemy graczowi kompletną kampanię, która poprowadzi go przez całą zawiłą historię obydwu frakcji, które walczą z Sojuszem Nacji. Sojusz ten przejął właściwie kontrolę nad światem. W grze będzie można grać kooperacyjnie na wszystkich mapach, gracz będzie mógł więc samodzielnie zdecydować, czy chce grać w pojedynkę, czy też będzie odkrywał tajemnice historii gry z innymi graczami. Każda mapa jest przeznaczona dla minimum czterech graczy, na innych zmieści się maksymalnie 56 graczy. Jeśli gracz będzie chciał zaliczyć kampanię z trzema kompanami, będzie to oczywiście możliwe.
browsergames.pl: Czy istnieją materiały video, które prezentują tę historię?

Chris Lena: Przygotowaliśmy omówienie każdej misji dla każdej mapy. Przed rozpoczęciem zostanie również odegrany krótki materiał video, który objaśni graczom, co się właśnie dzieje. Zaprezentowane zostanie więc zarówno tło historyczne, jak i zadanie do wykonania. End of Nations jest grą Free-2-Play, zależy nam więc na jak najmniejszych rozmiarach materiałów do pobrania.

browsergames.pl: Czy możliwe jest uwolnienie świata spod panowania Sojuszu Nacji?

Chris Lena: O to właśnie chodzi w całej grze. Należąc do jednej z opozycyjnych frakcji gracze będą walczyć o obalenie dyktatury Sojuszu. Jako, że mamy tu do czynienia z grą online, możemy dowolnie pokierować biegiem historii. End of Nations jest żywą i dynamiczną grą, będziemy więc stale rozwijali historię gry. Kto wie, dokąd nas to zaprowadzi? Tutaj ważną rolę będą odgrywali gracze i zebrany od nich feedback.

browsergames.pl: End of Nations nie należy do jednej z gier Pay-2-Win, jednak jaką przewagę zyskają gracze, gotowi zainwestować pieniądze w grę? I odwrotnie, jakie ograniczenia czekają graczy, którzy w grę nie zainwestują?

Chris Lena: Na początek w item shopie będą dostępne czysto kosmetyczne przedmioty, jak chociażby ozdoby dla jednostek. Dostępne będą również boosty punktów doświadczenia, by móc szybciej levelować w grze. W grze będą dwa systemy waluty, dzięki czemu gracze nie muszą wydawać prawdziwych pieniędzy na zakup niektórych dodatków. Przykładowo: jeśli gracz chce rozwinąć drzewko badawcze by odblokować kolejną jednostkę, będzie mógł to zrobić. Jeśli chce odblokować więcej, będzie musiał wydać gotówkę, lub odczekać i ugrać wystarczająco dużo punktów doświadczenia.

browsergames.pl: Dziękujemy za rozmowę!
Graj teraz w End of Nations
Gry do pobrania, MOBA, Wojna
End of Nations ZdjęciaEnd of Nations Zdjęcia
Typ:
Gry do pobrania
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
End of Nations Tags
 • end of nations
 • gry wojskowe
 • gry-3d
 • gra karciana
 • gry
 • gry na przeglądarkę
 • gry strategiczne
 • rts
 • wojna
 • gry po polsku do pobrania całe
 • gry do pobrania
 • world of warships
 • medal of honor
 • end of nations graj za darmo